PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848822}

Królestwo Planety Małp

Kingdom of the Planet of the Apes
6,9 4 963
oceny
6,9 10 1 4963
6,1 16
ocen krytyków
Królestwo Planety Małp
powrót do forum filmu Królestwo Planety Małp

Ogólnie film dobrze się ogląda. Efekty specjalne musiały sporo kosztować, bo są na naprawdę wysokim poziomie. Jednak fabularnie film powiela różne schematy scenariuszowe, które niejednokrotnie widziałem w kinie. Rzeczywiście trochę za długi, chwilami spoglądałem na zegarek. Niektóre motywy zostają wyjaśnione dopiero we ostatnich momentach filmu. Oparcie postępowania małp według zachowań ludzkich i ich różnorodność każe głębiej zastanowić się na naszym, ludzkim postępowaniem. Widać jak w zwierciadle nasze wady i zalety. Czy koegzystencja różnych, równych sobie gatunków jest w ogóle możliwa? Chyba jednak nie, mimo idealistycznego wyobrażenia głównego bohatera. Ludzie jednak mają to do siebie że chcą dominować, mamy to w genach. W historii było wiele takich przypadków. Nie dziwmy się więc że filmowe małpy również doszły do takiego etapu. Idealiści są dziś raczej w mniejszości. Podsumowując film zrobił na mnie dobre wrażenie, jedynie mógłbym się przyczepić do zbyt długiego seansu i utartego scenariusza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones